Pożar krzewów i drewutni w Świerczyńcu. Poparzony właściciel posesji

3 godzin temu

We wtorek 23 czerwca strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze na jednej z posesji przy ul Siewnej w Świerczyńcu (gmina Bojszowy). Spaliły się krzewy (tuje) i skład drewna kominkowego. Strażacy nie dopuścili do przeniesienia się ognia na dom. Jedna osoba została poparzona.

Informacja o pożarze dotarła do dyżurnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach po godz. 12.00. Na miejsce udali się druhowie z jednostek OSP w Świerczyńcu i Bojszów Nowych oraz zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bieruniu.

Jak poinformował portal 112Tychy.pl, po przybyciu na miejsce strażacy starali się jak najszybciej ugasić szpaler płonących tui oraz drewutnię, w której składowane było drewno kominkowe. Ze względu na bliskość elewacji domu jednorodzinnego istniało zagrożenie przeniesienia się ognia.

Spalone tuje; fot. OSP Świerczyniec

112Tychy.pl informuje, iż w trakcie akcji poszkodowany został właściciel posesji. Mężczyzna doznał poparzeń twarzy i rąk. Strażacy udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy, a następnie pogotowie ratunkowe zabrało go do szpitala.

Strażacy gwałtownie opanowali sytuację. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż ogień zaprószono podczas spalania pozostałości roślinnych i gałęzi na terenie posesji.

(J)

Idź do oryginalnego materiału