Groźne zderzenie na krajówce pod Krotoszynem. Na miejscu działały wszystkie służby [ZDJĘCIA]

5 godzin temu

Do zdarzenia doszło rano w miejscowości Czarny Sad. Służby przez kilka godzin prowadziły działania zabezpieczające miejsce kolizji oraz usuwające jej skutki.

Nie zachował bezpiecznej odległości

Jak ustalili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, 35-letni mieszkaniec Krotoszyna, kierujący samochodem marki RAM, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

W wyniku czego najechał na tył samochodu marki HONDA, kierowany przez 52-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego - informuje Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 1600 zł.

Strażacy udzielili pierwszej pomocy

Do działań zadysponowano zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnego Sadu oraz strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Na miejscu pracował również zespół ratownictwa medycznego z Koźmina Wielkopolskiego oraz dwa patrole policji.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, kierowali ruchem drogowym oraz usunęli z jezdni pozostałości karoserii i płyny eksploatacyjne. Cała akcja trwała około trzech godzin.

Policja przypomina kierowcom, iż zachowanie odpowiedniego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedna z podstawowych zasad bezpiecznej jazdy. Pozwala ona uniknąć wielu kolizji, zwłaszcza w sytuacji nagłego hamowania.

Idź do oryginalnego materiału