Noc Świętojańska w Żyłce. Wicie wianków i zabawa z Malibu [ZDJĘCIA]

3 godzin temu
Pielęgnowanie dawnych zwyczajów może być doskonałą okazją do integracji mieszkańców i wspólnego spędzenia czasu. Kolejny już rok w Żyłce zorganizowano sobótkowy obrzęd. Na Noc Świętojańską przybyli mieszkańcy gminy Bełżec, gmin sąsiednich i goście z innych stron. Było pięknie za sprawą dekoracji, magicznie i radośnie. ZOBACZ: Udział w wydarzeniu wzięli też poseł Tomasz Zieliński, wójt gminy Bełżec Mateusz Jarosz i starosta tomaszowski Henryk Karwan. To oni powitali uczestników Nocy i zachęcali wszystkich do aktywnego udziału we wszystkich punktach programu. A działo się dużo. Na scenie wystąpili: zespół Bełżusie, Oliwia Lomber, Zespół „Trójka” z Tomaszowa Lubelskiego. Muzeum Regionalne im. dr. Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim zorganizowało konkurs wicia wianków. Później te wianki puszczano na wodę. Był też pokaz ognia grupy Forge of Fire z Zamościa. Na koniec koncert zagrała formacja Malibu, a resztę zabawy poprowadził DJ SKY. Dzieci miały do zabawy dmuchańce. Gospodynie z KGW w Bełżcu I i KGW Dolinianki zadbały o to, by nikt nie był głodny i spragniony. Nad bezpieczeństwem uczestników wydarzenia czuwali strażacy z OSP w Bełżcu, OSP Bełżec II, OSP Brzeziny oraz OSP Chyże.Chyba wszyscy przyznają, iż zabawa była doskonała. Niesamowitą atmosferę tego wydarzenia utrwaliły zdjęcia.Organizatorami Nocy Świętojańskiej w Żyłce byli Powiat Tomaszowski, Muzeum Regionalne w Tomaszowie, Gminę i GOK Bełżec. Redakcja "Kroniki Tygodnia" sprawowała patronat medialny.
Idź do oryginalnego materiału