Magazyn w ogniu pod Łodzią. Na miejscu kilkanaście zastępów straży

1 godzina temu

Do zdarzenia doszło 24 czerwca około godziny 13.14. Wówczas do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zgierzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Parzęczew przy ul. Ozorkowskiej.

Jak relacjonują strażacy, po dojeździe pierwszych zastępów sytuacja była już poważna.
- Zastano rozwinięty pożar budynku magazynowego o wymiarach około 40x30 metrów

- informuje st. kpt. Dominik Wilk z Komendy Powiatowej PSP w Zgierzu.

Na szczęście nikt nie ucierpiał

Na miejsce natychmiast skierowano kolejne zastępy. W kulminacyjnym momencie akcji pracowało tam 11 zastępów straży pożarnej, czyli około 30 strażaków.

W działania zaangażowano również grupę operacyjną komendanta powiatowego PSP w Zgierzu.

Służby potwierdzają, iż w zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Budynek był w trakcie remontu, więc nie znajdowały się w nim żadne materiały ani wyposażenie.

Choć ogień został opanowany, strażacy przez cały czas prowadzą działania dogaszające i zabezpieczają teren. Straty będą dopiero szacowane.

https://tulodz.pl/lodzkie/toksyczna-bomba-pod-zgierzem-eksperci-mowia-co-kryje-ziemia-po-borucie/D2DM9Eol9ZDK5q4RY2aq
Idź do oryginalnego materiału